Huawei Matepad 10.4 WiFi (64GB, Grey)
Picture 1 of 4 

Picture 2 of 4 

Picture 3 of 4 

Picture 4 of 4 

Huawei Matepad 10.4 WiFi (64GB, Grey)
Basic specifications
| Article number | 556431 |
|---|---|
| EAN | 6941487213849 |
| Alternative item number | HUMP010A |
| Brand | Huawei |
Connections
| NFC | No |
|---|---|
| WiFi | Yes |
| GPS | Yes |
Operating systems
| Operating system | Android |
|---|
Screens
| Screen size | 10.4" |
|---|---|
| Screen resolution | 2000 x 1200 |
Cameras
| Waterproof | No |
|---|
Processors
| Processor - number of cores | 8 |
|---|---|
| Mobile processor | Kirin 810 |
Memory
| Memory capacity | 64GB |
|---|---|
| Max. memory upgrade | 512GB |
| Memory cards | microSDXC |
| Memory RAM | 4GB |
| Expandable memory | Yes |
Basics
| Delivery contents | Data cable |
|---|---|
| Guarantee | 24M |
Batteries
| Battery capacity | 7250mAH |
|---|---|
| Wireless charging | No |