Apple iPad Air 2022 5.Gen. (64GB, Space Grey)
Picture 1 of 4 

Picture 2 of 4 

Picture 3 of 4 

Picture 4 of 4 

"Default description EN"
Basic specifications
| Article number | 556617 |
|---|---|
| EAN | 194252794524 |
| Alternative item number | MM9C3TY/A |
| Brand | Apple |
Connections
| Bluetooth | Yes |
|---|---|
| GPS | Yes |
Operating systems
| Operating system | iOS |
|---|
Screens
| Screen size | 10.9" |
|---|---|
| Screen resolution | 2360 x 1640 |
Cameras
| Waterproof | No |
|---|
Processors
| Processor - number of cores | 8 |
|---|
Memory
| Memory capacity | 64GB |
|---|
Basics
| Delivery contents | USB-C adapter, USB-C charging cable - 1 m |
|---|---|
| Guarantee | 12M |
Batteries
| Battery capacity | 7600mAH |
|---|