Samsung Galaxy Z Fold 4 (256GB, Graygreen)
Picture 1 of 6 

Picture 2 of 6 

Picture 3 of 6 

Picture 4 of 6 

Picture 5 of 6 

Picture 6 of 6 

"Default description EN"
Basic specifications
| Article number | 556321 |
|---|---|
| EAN | 8806094504972 |
| Alternative item number | SGF9360B |
| Brand | Samsung |
Connections
| Mobile standard | 5G |
|---|---|
| Bluetooth | Yes |
| NFC | Yes |
Operating systems
| Operating system | Android |
|---|---|
| Operating system version | Android 12 |
Screens
| Screen size | 6.2" |
|---|---|
| Screen resolution | 904 x 2316 / 2176 x 1812 |
Cameras
| Waterproof | Yes |
|---|---|
| Waterproof – more information | IPx8 |
Processors
| Processor - number of cores | 8 |
|---|---|
| Mobile processor | Snapdragon 8+ Gen 1 |
Memory
| Memory capacity | 256GB |
|---|---|
| Memory RAM | 12GB |
| Expandable memory | No |
SIM cards
| SIM card type | Nano-SIM |
|---|
Basics
| Delivery contents | Data cable |
|---|---|
| Guarantee | 24M |
Batteries
| Battery capacity | 4400mAH |
|---|---|
| Output | 25w |
| Wireless charging | Yes |