Oppo Find X5 Pro (256GB, Glaze Black)
Picture 1 of 5 

Picture 2 of 5 

Picture 3 of 5 

Picture 4 of 5 

Picture 5 of 5 

"Default description EN"
Basic specifications
| Article number | 555409 |
|---|---|
| EAN | 6932169300995 |
| Alternative item number | OPBFX5PA |
| Brand | Oppo |
Connections
| Mobile standard | 5G |
|---|---|
| NFC | Yes |
Operating systems
| Operating system | Android |
|---|
Screens
| Screen size | 6.7" |
|---|---|
| Screen resolution | 1440 x 3216 |
Cameras
| Waterproof | Yes |
|---|---|
| Waterproof – more information | IP68 |
Processors
| Processor - number of cores | 8 |
|---|---|
| Mobile processor | Snapdragon 8 Gen 1 |
Memory
| Memory capacity | 256GB |
|---|---|
| Memory RAM | 12GB |
| Expandable memory | No |
SIM cards
| SIM card type | Nano-SIM |
|---|---|
| Dual SIM | Yes |
Basics
| Delivery contents | Power supply, Data cable, Headset, Protective case |
|---|---|
| Guarantee | 24M |
Batteries
| Battery capacity | 5000mAH |
|---|---|
| Output | 80w |
| Wireless charging | Yes |