Motorola Moto G82 5G (128GB, Grey)
Picture 1 of 6 

Picture 2 of 6 

Picture 3 of 6 

Picture 4 of 6 

Picture 5 of 6 

Picture 6 of 6 

"Default description EN"
Basic specifications
| Article number | 556330 |
|---|---|
| EAN | 840023232367 |
| Alternative item number | MTG00082A |
| Brand | Motorola |
Connections
| Mobile standard | 5G |
|---|---|
| Bluetooth | Yes |
| NFC | Yes |
Operating systems
| Operating system | Android |
|---|---|
| Operating system version | Android 12 |
Screens
| Screen size | 6.6" |
|---|---|
| Screen resolution | 2400 x 1080 |
Cameras
| Waterproof | Yes |
|---|---|
| Waterproof – more information | IP52 |
Processors
| Processor - number of cores | 8 |
|---|---|
| Mobile processor | Qualcomm Snapdragon 695 5G |
Memory
| Memory capacity | 128GB |
|---|---|
| Memory RAM | 6GB |
| Expandable memory | Yes |
SIM cards
| SIM card type | Nano-SIM |
|---|---|
| Dual SIM | Yes |
Basics
| Delivery contents | Power supply, Data cable, Protective case, Protective foil |
|---|---|
| Guarantee | 24M |
Batteries
| Battery capacity | 5000mAH |
|---|---|
| Output | 30w |
| Wireless charging | No |