Motorola Moto E32 (64GB, Slate Gray)
Picture 1 of 1 

"Default description EN"
Basic specifications
| Article number | 556326 |
|---|---|
| EAN | 840023232282 |
| Alternative item number | MTE00032A |
| Brand | Motorola |
Connections
| Mobile standard | 4G |
|---|---|
| Bluetooth | Yes |
Operating systems
| Operating system | Android |
|---|---|
| Operating system version | Android 11 |
Screens
| Screen size | 6.5" |
|---|---|
| Screen resolution | 1600 x 720 |
Cameras
| Waterproof | Yes |
|---|---|
| Waterproof – more information | IP52 |
Processors
| Processor - number of cores | 8 |
|---|---|
| Mobile processor | UNISOC T606 |
Memory
| Memory capacity | 64GB |
|---|---|
| Memory RAM | 4GB |
| Expandable memory | Yes |
SIM cards
| SIM card type | Nano-SIM |
|---|---|
| Dual SIM | Yes |
Basics
| Delivery contents | Power supply, Data cable |
|---|---|
| Guarantee | 24M |
Batteries
| Battery capacity | 5000mAH |
|---|---|
| Output | 10w |
| Wireless charging | No |