Huawei P30 Lite (128GB, Pearl White)
Picture 1 of 3 

Picture 2 of 3 

Picture 3 of 3 

"Default description EN"
Basic specifications
| Article number | 551183 |
|---|---|
| EAN | 6901443290871 |
| Alternative item number | HU030LC |
| Brand | Huawei |
Connections
| Mobile standard | 4G |
|---|
Operating systems
| Operating system | Android |
|---|
Screens
| Screen size | 6.15" |
|---|---|
| Screen resolution | 2312 x 1080 |
Processors
| Processor - number of cores | 8 |
|---|---|
| Mobile processor | Kirin 710 |
Memory
| Memory capacity | 128GB |
|---|---|
| Memory RAM | 4GB |
| Expandable memory | Yes |
SIM cards
| Dual SIM | Yes |
|---|
Basics
| Guarantee | 24M |
|---|
Batteries
| Battery capacity | 3340mAH |
|---|---|
| Wireless charging | No |