Huawei P30 (128GB, Black)
Picture 1 of 5 

Picture 2 of 5 

Picture 3 of 5 

Picture 4 of 5 

Picture 5 of 5 

"Default description EN"
Basic specifications
| Article number | 551178 |
|---|---|
| EAN | 6901443288076 |
| Alternative item number | HU0030A |
| Brand | Huawei |
Connections
| Mobile standard | 4G |
|---|
Operating systems
| Operating system | Android |
|---|
Screens
| Screen size | 6.1" |
|---|---|
| Screen resolution | 2340 x 1080 |
Processors
| Processor - number of cores | 8 |
|---|---|
| Mobile processor | Kirin 980 |
Memory
| Memory capacity | 128GB |
|---|---|
| Memory RAM | 6GB |
| Expandable memory | Yes |
SIM cards
| Dual SIM | Yes |
|---|
Basics
| Guarantee | 24M |
|---|
Batteries
| Battery capacity | 3650mAH |
|---|---|
| Wireless charging | Yes |